Zapłacą w ten sposób także osoby kupujące polisy ubezpieczeniowe na Compero.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Comperia Agent.

BLIK w Comfino. Płatności za zakupy i ubezpieczenie

Marketplace płatności Comfino to rozwiązanie płatnicze dla e-commerce, uruchomione w 2021 roku przez notowaną na giełdzie spółkę Comperia.pl. Dostępne jest już między innymi w e-sklepach korzystających z oprogramowania CStore, PrestaShop, Sellingo czy KingAPP. Działa jak wtyczka, która po zaimplementowaniu w sklepie internetowym dobiera opcje zapłaty za produkt lub usługę do danego klienta.

Dotychczas Comfino oferowało płatności odroczone oraz zakupy ratalne dla konsumentów i firm. Rozpoczęcie współpracy z Polskim Standardem Płatności pozwoli na rozszerzenie portfolio usług i udostępnienie klientom marketplace’u płatności BLIKIEM.

BLIK dostępny będzie także na portalu sprzedaży ubezpieczeń Compero.pl. Dzięki temu kupujący polisy ubezpieczeniowe również będą mogli korzystać z tego wygodnego sposobu płatności. Te same możliwości dostępne będą dla kupujących ubezpieczenia w stacjonarnych punktach, korzystających z systemu Comperia Agent.