Usługa videotollingu polega na tym, że kamery umiejscowione przy bramkach rozpoznają numery rejestracyjne pojazdu. Jeśli numer widnieje w ewidencji systemu, to szlaban podnosi się przed pojazdem automatycznie. Płatność jest następnie pobierana bezpośrednio z rachunku użytkownika.

mPay dostępny na kolejnej autostradzie

Już ponad milion kierowców mija bramki AmberOne Autostrady A1 dzięki systemowi automatycznej płatności AmberGO. Od teraz można wykorzystać to rozwiązanie również w aplikacji mPay. Spółka mPay rozpoczęła współpracę z Gdańsk Transport Company, dzięki czemu użytkownicy aplikacji mogą już śmigać bez przeszkód po A1.

Usługę w aplikacji wystarczy aktywować jeden raz. W momencie przejazdu dostęp do internetu w ogóle nie jest potrzebny. Jeżeli nasza usługa jest aktywna, to nie musimy podczas przejazdu mieć ze sobą nawet telefonu. Bramki otworzą się automatycznie – odczytując rejestrację auta.

Za pomocą aplikacji mPay można również płacić za przejazdy autostradami na odcinkach A4 (Sośnica-Wrocław) i A2 (Konin-Stryków), gdzie działa system płatności e- TOLL, a także za przejazd autostradą A4 (Katowice-Kraków), na której działa videotolling.

Aplikacja mPay umożliwia także płacenie za parkowanie w ponad 60 miastach w całej Polsce. W wachlarzu usług dostępna jest także możliwość skorzystania z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych oraz zakup najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia.