Od 1 grudnia bilet e-TOLL (bilet autostradowy) dla samochodów osobowych o łącznej masie całkowitej do 3,5 t i motocykli można kupić w aplikacji mPay. Takie rozwiązania udostępniły także Orlen Pay, Spark (na razie tylko na iOS), czy Autopay.

Bilet autostradowy w aplikacji mPay

Użytkownicy mPay mogą kupić bilet z wyprzedzeniem i mają gwarancję zwrotu środków w przypadku zmiany planów przez rozpoczęciem podróży. W aplikacji kierowcy mogą również opłacać parkowanie w ponad 60 lokalizacjach oraz zakupić ubezpieczenie komunikacyjne.

Bilet autostradowy zakupiony w aplikacji mPay jest ważny przez 48 godzin od wskazanej podczas transakcji daty. Jego cena jest uzależniona od kategorii pojazdu oraz długości deklarowanej trasy – tak samo, jak miało to dotychczas miejsce podczas zakupu biletu w punktach poboru na trasie. W aplikacji należy podać miejsce wjazdu i zjazdu z autostrady oraz datę podróży. Płatność zostanie pobrana z podpiętej karty lub środków zgromadzonych na mRachunku.

Jeśli kierowca przed rozpoczęciem podróży zmieni swoje plany, to środki trafią z powrotem na jego na rachunek w aplikacji. Ważne, aby anulacji dokonać przed wyruszeniem w trasę.