Zdaniem ekspertów, marketplace’y stanowią już ponad 60 proc. całego rynku e-commerce na świecie. W ostatnich latach platformy tego typu masowo udostępniają usługi BNPL, które cieszą się rosnącą popularnością wśród kupujących. W ubiegłym roku jedynie na Allegro za pomocą odroczonych płatności Allegro Pay zrealizowano transakcje o wartości ponad 2 mld PLN.

Erli.pl wprowadza płatności odroczone od PayU i PayPo

„PayU – Płacę później z PayPo” to nowa forma płatności dostępna dla klientów Erli.pl. Za jej pomocą należność za zakupy można uregulować nawet 30 dni po złożeniu zamówienia, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Z usług BNPL od PayPo korzysta już ponad 750 tys. kupujących w Polsce.

– Na bieżąco śledzimy trendy w e-commerce i zachowania kupujących w sieci, dostosowując naszą ofertę do potrzeb współczesnego konsumenta. Główną przyświecającą nam ideą jest dotarcie z jak najlepszą okazją do najszerszego możliwego grona kupujących. Widzimy, że płatności odroczone są coraz częściej wybieraną formą zapłaty za zakupy w Polsce, dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić je naszym klientom we współpracy z naszym partnerem płatniczym PayU oraz PayPo – mówi Adam Ciesielczyk, prezes Erli.pl.

Na Erli.pl klienci mogą wybierać spośród ponad 6 mln produktów oferowanych przez różnych sprzedawców. Platforma chwali się ponad 6 mln sesji kupujących miesięcznie. Podkreśla przy tym swoje atuty takie jak powiększająca się oferta oraz okazje z darmową dostawą.

– Platformy zakupowe są bardzo popularne wśród kupujących nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Erli.pl rozwija się bardzo dynamicznie i widzimy tutaj potencjał na ciekawą współpracę. Tym bardziej cieszy nas fakt, że jesteśmy wyłącznym dostawcą rozwiązań BNPL (buy now, pay later) na tej platformie – mówi Tomasz Hadzik, Executive Vice President, Board Member w PayPo.