Już przy okazji wyników za III kwartał 2021 roku platforma informowała, że w analizowanym okresie za pomocą Allegro Pay udzielono pożyczek na kwotę 1 mld PLN. Do końca roku suma ta miała wzrosnąć do poziomu 1,5 mld złotych, ale okazuje się, że wyniki są jeszcze lepsze niż zakładano.

Allegro Pay ponownie zyskuje na popularności

Allegro Pay jest dostępne dla wszystkich klientów dopiero od września 2021 roku. Wcześniej z usługi BNPL mogli korzystać tylko wybrani użytkownicy. Za pomocą tego rozwiązania można odroczyć płatność oraz rozłożyć ją na raty za pomocą kilku kliknięć. Projekt wystartował w 2020 roku. Wcześniej Allegro udostępniało odroczone płatności wspólnie z polskim fintechem PayPo.

Przy okazji prezentacji wyników spółka podzieliła się także innymi ciekawymi danymi. Na 2022 rok Allegro zaplanowało potrojenie liczby swoich automatów paczkowych – docelowo ma ich być 3 tys. Aby uzupełnić ofertę Allegro przejęło firmę X-press Couriers, której infrastruktura ma być fundamentem regionalnych usług dostawczych platformy.

Liczba użytkowników Allegro Smart przekroczyła już 5 mln. Z kolei GMV, czyli całkowita wartość brutto towarów sprzedanych na Allegro, wzrosła w IV kwartale o 16,7% rok do roku –  do 12,7 mld złotych. Natomiast liczba aktywnych kupujących wzrosła w IV kwartale do 13,5 mln, czyli o 2,9% rok do roku.

Kolejne zmiany i nowości w Allegro

Kilka dni temu Allegro poinformowało, że wchodzi na rynek międzynarodowy. Klienci platformy będą mogli wyszukiwać i kupować towary w języku angielskim. W ramach swojej ekspansji, polski gigant e-commerce uruchomia także płatności w euro. Niedługo ma także zostać udostępniona platforma allegro.com.

Zmiany obejmą także zarząd spółki. Francois Nuyts przestanie pełnić funkcję prezesa Allegro do końca 2022 roku. Obecnie trwa proces poszukiwania kandydata lub kandydatki na to stanowisko – zarówno w grupie, jak i poza nią.