Plenti to platforma, która umożliwia wynajem urządzeń w modelu subskrypcyjnym, na okres od tygodnia do 12 miesięcy, a w wybranych przypadkach – 24 miesięcy. Platforma oferuje dostęp do urządzeń z takich kategorii jak konsole do gier i gogle VR, telefony komórkowe, komputery, kamery, czy drony.

Dzięki programowi PlentiPartners firma pozyskała 10 mln PLN

W ubiegłym roku Plenti wprowadziło program PlentiPartners, który pozwala przedsiębiorcom zarabiać na wynajmie smartfonów, laptopów, konsoli do gier i innych urządzeń na platformie Plenti. Program jest przeznaczony dla aktywnych płatników podatku VAT. Po przystąpieniu do niego kupują oni – za pośrednictwem Plenti – urządzenia na wynajem. Następnie Plenti dzierżawi od nich elektronikę, która trafia do puli, dostępnej dla klientów platformy. W ramach umowy dzierżawy Plenti wypłaca partnerom stałe wynagrodzenie z tytułu czynszu.

W zależności od warunków współpracy z partnerem roczna marża wynosi od 12% do 15% wartości umowy. Przez cały okres dzierżawy sprzęt jest ubezpieczony i serwisowany przez Plenti. Platforma odpowiada także za wszystkie operacje związane z obsługą wynajmu. Po zakończeniu umowy Plenti odkupuje urządzenia od partnera – czytamy w komunikacie.

Do programu PlentiPartners przystąpiło dotychczas ponad 120 przedsiębiorców, którzy wpłacili łącznie ponad 10 mln złotych. Największa wpłata od pojedynczego partnera to ponad 1 mln zł. Z kolei blisko 40 z nich po zawarciu pierwszej umowy zdecydowało się na zwiększenie swojego udziału w programie.

Od listopada 2023 Plenti współpracuje z BNP Paribas. Dzięki temu wybrane urządzenia, oprócz wynajmu na okres od 1 tygodnia do 12 miesięcy są dostępne także w opcji subskrypcji na 24 miesiące. Plenti oferuje również wynajem dla klientów biznesowych, jako alternatywę dla popularnego leasingu.

Ostatnio pisaliśmy, że EKIPA Investments ASI zainwestowała 1 mln złotych w Plenti. Inwestycja ma na celu wspieranie rozwoju Plenti i zwiększenie dostępności urządzeń elektronicznych dla szerokiego grona użytkowników.