Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą rozliczyć PIT i szybko otrzymać zwrot podatku. Mają też dostęp do historii swoich e-PITów i do innych e-usług Krajowej Administracji Skarbowej oferowanych przez e-Urząd Skarbowy. Najwięcej deklaracji – bo aż 919 tys. – złożono w ramach PIT-37. Na drugim miejscu znalazł się PIT-28 z wynikiem 38,5 tys.

Dobre wyniki w usłudze Twój e-PIT

Podatki za 2023 rok z wykorzystaniem wstępnie wypełnionych formularzy, dostępnych w usłudze Twój e-PIT, można rozliczać od czwartku, 15 lutego. Oznacza to, że w trzy dni podatnicy rozliczyli już ponad 1 mln zeznać w ramach systemu. Dla porównania rok temu podatnicy złożyli za pomocą usługi Twój e-PIT 11,9 mln deklaracji za 2022 rok.

System działa całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl. W komunikacie Ministerstw Finansów czytamy, że z e-US korzysta obecnie ponad 14 mln użytkowników. Dodatkowo ponad 1,5 mln z nich już wyraziło zgodę na e-korespondencję z administracją skarbową.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się za pośrednictwem login.gov.pl, identyfikując się Profilem Zaufanym, e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi Twój e-PIT wciąż można zalogować się także danymi podatkowymi.