Obecnie około 12 mln Polaków ma bank na wyciągnięcie ręki – taka liczba użytkowników korzysta z bankowości mobilnej. Czy faktycznie potrafimy z niej korzystać? Czy wiemy co możemy zrobić posiadając aplikację mobilną banku? I oczywiście jak dbać o własne bezpieczeństwo?

– Mamy ponad 800 tys. klientów detalicznych, którzy korzystają z bankowości internetowej. Na urządzeniach mobilnych bankuje ponad 500 tys. użytkowników. W ostatnim czasie musieliśmy zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami – chodzi przede wszystkim o integrację z innymi bankami i migrację klientów. Rozwój aplikacji w czasie migracji, a teraz także w czasie pandemii to ciekawe wyzwanie. Trzeba pamiętać, że klienci oczekują od banków przede wszystkim bezpieczeństwa i to na tym bardzo mocno się skupiamy – mówi Marcin Bodnar, dyrektor zarządzający pionu bankowości internetowej w BNP Paribas Bank Polska.

 Co oferuje bankowość elektroniczna od BNP Paribas?

– Okres pandemii to czas dużej szansy dla bankowości internetowej. To dobra okazja, aby pokazać klientom możliwości, które oferuje świat online. Ludzie chcą bankować zdalnie – dodaje Marcin Bodnar.

W ostatnim czasie BNP Paribas wprowadził wiele nowości w bankowości elektronicznej. Wystarczy wspomnieć o udogodnieniach w serwisie GOonline – chodzi między innymi o możliwość rozłożenia na raty spłaty karty kredytowej, czy uzyskanie dostępu do FX Planet bez konieczności wizyty w oddziale. Bank połączył także siły z aplikacją Booksy, dzięki czemu spotkanie z doradcą BNP Paribas można zarezerwować z poziomu platformy Booksy.

Bank wprowadza również nowości dla klientów firmowych. W aplikacji mobilnej GOmobile Biznes udostępniono takie funkcjonalności jak logowanie biometryczne, płatności natychmiastowe, czy obsługa split payments. Przedsiębiorcy mogą także skorzystać z elektronicznego podpisywania umów na platformie Autenti.

Z Marcinem Bodnarem rozmawiał Łukasz Piechowiak. Materiał jest dostępny także na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: