– Zgodnie z obecnymi przepisami w zasadzie wszystkie dokumenty można już podpisywać online. Mowa tutaj zarówno o prawie krajowym, jak i tym na poziomie Unii Europejskiej. Musimy jedynie pamiętać, że niektóre z nich wymagają tak zwanego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Chodzi tutaj na przykład o umowy leasingowe, czy przy umowach o pracę – mówi Tomasz Plata, CMO i Co-Founder Autenti.

Idea paperless staje się rzeczywistością

Dzięki współpracy z Autenti udało nam się wdrożyć elektroniczną umowę leasingu, która jest zawierana za pomocą jednorazowego podpisu kwalifikowanego. Podpis jest wydawany tuż przed zawarciem umowy – komentuje Michał Miszułowicz, FinTech Cooperation Manager w BNP Paribas Bank Polska.

BNP Paribas jest jednym z trzech banków, które zainwestowały w Autenti na początku bieżącego roku. Fintech wsparły także PKO Bank Polski i Alior Bank. BNP Paribas współpracuje z Autenti już od 2016 roku, kiedy to spółka wygrała pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z podcastem, w którym naszymi gośćmi byli Michał Miszułowicz i Grzegorz Wójcik, CEO i Co-Founder Autenti. Tematem naszej rozmowy była przede wszystkim droga do współpracy pomiędzy BNP Paribas i Autenti oraz jakie są jej pierwsze efekty (link powyżej).

Z Michałem Miszułowiczem i Tomaszem Platą rozmawiał Łukasz Piechowiak. Materiał jest dostępny także na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast na YouTube: