Deloitte Technology Fast 50 Central Europe to renomowany konkurs dla szybko rozwijających się środkowoeuropejskich firm z sektora technologicznego odbywający się już od 23 lat. Ranking obejmuje 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych z sektora publicznego i prywatnego, uszeregowanych według procentowego wzrostu przychodów za okres czterech ostatnich lat. Uczestniczą w nim przedsiębiorstwa reprezentujące wszystkie branże pokrewne: łączność, technologie ochrony środowiska, technologie finansowe, sprzęt, opiekę zdrowotną i nauki biologiczne, media i rozrywkę oraz oprogramowanie.

ExtraHut w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2022

ExtraHut jest agencją zajmującą się projektowaniem produktów cyfrowych oraz badaniami UX. Bazując na badaniach, agencja tworzy aplikacje i inne rozwiązania przyjazne użytkownikowi i odpowiadające jego realnym potrzebom (UX/UI). Specjalizuje się również w budowaniu i optymalizacji design systemów – czytamy w komunikacie.

Potwierdzeniem, że ExtraHut tworzy wysokiej jakości produkty ma być wyróżnienie jej klienta w konkursie Microsoft’s Mixed Reality Partner of The Year Awards dwa lata z rzędu (2022 i 2021). Zaprojektowany przez ExtraHut hologramowy interfejs rozwiązania dla laboratoriów badawczych, sprawił, że klient ExtraHut został wybrany spośród 3900 zgłoszeń z całego świata. Jury konkursu uznało aplikację Mixed Reality za najlepsze rozwiązanie dla HoloLens (urządzeń Mixed Reality firmy Microsoft). Aplikacja jest pierwszym europejskim produktem docenionym w tej kategorii, co pokazuje jak innowacyjne jest podejście polskiej firmy do kreowania nowoczesnych aplikacji.

Z wiedzy zespołu projektantów tworzących produkty cyfrowe ExtraHut korzystają m.in. banki, przemysł, producenci samochodów oraz firmy tworzące inteligentne domy i rozwiązania zapewniające cyberbezpieczeństwo.

Przychody operacyjne brutto ExtraHut systematycznie rosną. W 2018 roku było 267 400 zł, rok później 2 395 041 zł, a w 2021 roku aż 6 184 091,15 zł.

Grupa TenderHut po raz kolejny w rankingu Deloitte

– Dziękuję Deloitte za wyróżnienie. Znalezienie się w gronie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej to zaszczyt i dodatkowa motywacja do dalszej wytężonej pracy. Dziś nasz zespół projektantów produktów cyfrowych tworzy ich najwięcej dla klientów z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Coraz intensywniej działamy na rynkach holenderskim i szwedzkim, a już wkrótce wejdziemy na kolejne kontynenty – mówi Dariusz Sawicki, Chief Operating Officer ExtraHut.

– Sukcesy osiągamy dzięki wysiłkowi wszystkich pracowników naszej spółki oraz wsparciu Roberta Strzeleckiego i zarządzanej przez niego technologicznej Grupy TenderHut, do której z dumą należymy – dodaje.

To już kolejny raz, kiedy spółki grupy TenderHut trafiają do rankingu Technology Fast 50 Central Europe. W 2020 roku wyróżniona w nim została firma Solutions4Labs, a w latach 2016 i 2018 firma TenderHut.