Grupa TenderHut pochodzi z Białegostoku i w obecnym kształcie funkcjonuje od 2015 roku. Aktualnie posiada 9 centrów programistycznych w Polsce i 5 spółek zagranicznych. W marcu TenderHut zaraportowała przychód skonsolidowany na poziomie 61 mln zł za 2021 rok, co stanowi wzrost o 30% w stosunku do roku poprzedniego.

TenderHut przenosi notowania na główny parkiet GPW

Grupa TenderHut zadebiutowała na rynku NewConenct w kwietniu 2021 roku, dokładnie rok później złożyła w KNF prospekt dotyczący przeniesienia notowań na rynek główny GPW, co też nastąpiło 10 listopada 2022 roku. Wejście TenderHut na rynek regulowany nie wiąże się z emisją akcji.

– Dzisiejszy dzień to kolejny krok w rozwoju firmy. Wejście na główny parkiet umacnia naszą pozycję, poprzez podniesienie wiarygodności i rozpoznawalności grupy w oczach klientów i partnerów. Nasza obecność na głównym parkiecie GPW, to wyraz konsekwencji i zaangażowania całego zespołu – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut.

– Rośniemy szybko, dokonując kolejnych akwizycji, przez co zwiększamy nasz potencjał. Już dziś operujemy globalnie, poczynając od Europy poprzez USA, kończąc na regionie Azji i Pacyfiku. Nasze rozwiązania z zakresu technologii przyszłości w obszarach MedTech, LabTech, PropTech, LegalTech i WorkTech wzbudzają zainteresowanie na świecie, co pozwala nam planować ich skalowanie na zagranicznych rynkach – dodaje Robert Strzelecki.

Wiosną 2022 r. do Grupy TenderHut dołączyły 4 nowe podmioty. W ramach grupy funkcjonują między innymi spółki jak SoftwareHut, Evertop, Brainhint, Kiss digital, Solution4Labs czy Holo4Labs. W segmencie Venture Building grupa rozwija startupy. Najbardziej dojrzałe z nich to Zonifero, Holo4Med oraz Grow Uperion.