TransactionLink umożliwia firmom budowanie dopasowanych do ich specyficznych potrzeb oraz w pełni zautomatyzowanych procesów onboardingu klientów biznesowych, bez konieczności angażowania programistów. Rozwiązanie jest gotowe do wdrożenia w ciągu kilku minut, a procesy tworzy się metodą “drag&drop”. Eliminuje to potrzebę utrzymywania dużych, kosztownych zespołów operacyjnych, co dla firm oznacza ogromne oszczędności pieniędzy i czasu – czytamy w komunikacie.

Polski TransactionLink pozyskuje 5 mln euro

Rozwiązanie stworzone przez TransactionLink zapewnia obsługę procesu onboardingu, zarówno jeśli chodzi o automatyczne odpytywanie baz danych i rejestrów, zautomatyzowaną analizę ryzyka oraz gotowy modularny interfejs dla użytkowników końcowych. Platforma działa również w modelu “white-label”.

TransactionLink zapewnia automatyczny dostęp do ponad 150 popularnych źródeł danych wykorzystywanych w procesach KYB/KYC (know your business/know your customer) w ponad 100 krajach. Dzięki temu zespoły inżynierów nie muszą muszą poświęcać czasu na budowanie procesu onboardingu od podstaw.

Firma współpracuje obecnie z ponad 50 klientami na całym świecie, w tym m.in. z firmą Fiserv. U swoich klientów TransactionLink przyspiesza aktywację sklepów e-commerce dla dostawców usług płatniczych oraz ogranicza ilość ręcznej pracy podczas otwierania rachunków firmowych w bankach i platformach zarządzania majątkiem – czytamy w komunikacie spółki.

W firmę zdecydował się zainwestować międzynarodowy fundusz White Star Capital we współpracy z grupą aniołów biznesu z Paryża i Londynu. Dotychczasowy inwestor, Target Global, wraz z innymi aniołami biznesu z rundy pre-seed, również uczestniczył w tej rundzie finansowania. Pozyskane środki TransactionLink planuje przeznaczyć na dalszy rozwój, ekspansje w nowe sektory, czy rozszerzenie działalności swoich oddziałów w Londynie oraz Berlinie.