Partner serwisu Visa dla biznesu

Polski fintech stojący za IKO i BLIKIEM z prestiżową nagrodą

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 24 września 2018, 15:07 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 22:16

Polski fintech Braintri został laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2018, przyznawanej podczas VI Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Poznaniu.

Polski fintech Braintri z prestiżową nagrodą

Wyróżnienie wręczono za stworzenie Jiffee, technologii mobilnych płatności bezstykowych z wykorzystaniem Bluetooth, o licznych możliwościach zastosowań, np. w autoryzacji, internecie rzeczy (IoT), smart city czy w programach lojalnościowych. Technologia jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej i rozwijana w ramach projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ma zastosowanie m.in. w branżach finansowej i handlowej.

Polski fintech Braintri z prestiżową nagrodą. Nad czym pracuje firma?

Braintri to polski fintech, działający na rynku od pięciu lat. Firma zatrudnia 80 inżynierów i ma w dorobku kilka prestiżowych nagród na arenie międzynarodowej – Best of Show na Finovate New York 2017 i Best Mobile Banking Application 2018 w rankingu Retail Banker International.

Kilka miesięcy temu ranking Retail Banker International uznał aplikację IKO od PKO Banku Polskiego za najlepszą apkę bankową na świecie. W informacji prasowej Braintri czytamy, że ten fintech jest jednym z architektów aplikacji IKO. Zespół Braintri współtworzył także system płatności mobilnych BLIK, a obecnie wdraża dla Krajowej Izby Rozliczeniowej rozwiązania związane ze standardem Polish API.

Innym flagowym produktem Braintri jest Biffe, czyli platforma Big Data stworzona w odpowiedzi na wyzwania płynące z popularyzacji otwartej bankowości. Biffe ma odciążyć bankowe systemy, w związku z koniecznością wdrożenia zasad PSD2. Braintri chwali się, że ich rozwiązanie może znacząco obniżyć koszty dostosowania się banku do unijnej dyrektywy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polski-fintech-stojacy-iko-blikiem-prestizowa-nagroda