Wyróżnienie wręczono za stworzenie Jiffee, technologii mobilnych płatności bezstykowych z wykorzystaniem Bluetooth, o licznych możliwościach zastosowań, np. w autoryzacji, internecie rzeczy (IoT), smart city czy w programach lojalnościowych. Technologia jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej i rozwijana w ramach projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ma zastosowanie m.in. w branżach finansowej i handlowej.

Polski fintech Braintri z prestiżową nagrodą. Nad czym pracuje firma?

Braintri to polski fintech, działający na rynku od pięciu lat. Firma zatrudnia 80 inżynierów i ma w dorobku kilka prestiżowych nagród na arenie międzynarodowej – Best of Show na Finovate New York 2017 i Best Mobile Banking Application 2018 w rankingu Retail Banker International.

Kilka miesięcy temu ranking Retail Banker International uznał aplikację IKO od PKO Banku Polskiego za najlepszą apkę bankową na świecie. W informacji prasowej Braintri czytamy, że ten fintech jest jednym z architektów aplikacji IKO. Zespół Braintri współtworzył także system płatności mobilnych BLIK, a obecnie wdraża dla Krajowej Izby Rozliczeniowej rozwiązania związane ze standardem Polish API.

Innym flagowym produktem Braintri jest Biffe, czyli platforma Big Data stworzona w odpowiedzi na wyzwania płynące z popularyzacji otwartej bankowości. Biffe ma odciążyć bankowe systemy, w związku z koniecznością wdrożenia zasad PSD2. Braintri chwali się, że ich rozwiązanie może znacząco obniżyć koszty dostosowania się banku do unijnej dyrektywy.