Tensorflight to polski insurtech założony w 2016 roku przez byłych pracowników Google –  Zbigniewa Wojnę i Roberta Kozikowskiego. Firma specjalizuje się w analizie zdjęć satelitarnych nieruchomości z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Jej główna siedziba mieści się w Nowym Jorku, ale posiada także biura w Londynie i w Warszawie.

Insurtech Tensorflight pozyskał dofinansowanie

Pozyskane fundusze mają zostać wykorzystane na ekspansję rynkową i dalszy rozwój produktów. Kwoty inwestycji jednak nie ujawniono. Wiadomo tylko, że chodzi o kilka milionów USD.

Tensorflight oferuje rozwiązania dla ubezpieczycieli nieruchomości, umożliwiając im zdalną i automatyczną inspekcję budynków. Insurtech wykorzystuje w tym celu zdjęcia lotnicze, satelitarne oraz widok z ulicy. W ten sposób tworzy analizę wizualną, generując informację o cechach budynku – chodzi m.in. o jego wysokość, liczbę pięter, czy typ konstrukcji. W ten sposób ubezpieczyciel może zdalnie przeprowadzić wycenę nieruchomości i kalkulację składki.

Po raz pierwszy o Tensorflight pisaliśmy na Fintek.pl w 2019 roku, kiedy to firma zwyciężyła w konkursie Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), realizowanym w ramach Programu GovTech Polska. Wtedy insurtech stworzył nowe narzędzie do analizy zdjęć RTG przewożonych towarów.

W 2020 roku pisaliśmy o współpracy Tensorflight i PZU, w ramach której startup prowadził analizę kilkudziesięciu tysięcy nieruchomości.