W UKNF odbyło się spotkanie koordynowane przez przewodniczącego KNF Jacka Jastrzębskiego z przedstawicielami polskiego sektora bankowego oraz przedstawicielami PrivatBanku – przekazał Urząd Komisji Nadzoru Finansowego na Twitterze.

PrivatBank otrzyma wsparcie w odtworzeniu infrastruktury

Z informacji opublikowanych przez UKNF wynika, że rozmowy z przedstawicielami PrivatBanku dotyczyły pomocy w odtworzeniu infrastruktury banku poprzez utworzenie centrum przetwarzania danych na bazie chmury. Rozmawiano także o wsparciu w zakresie utrzymania ciągłości obsługi płatności.

PrivatBank to największy komercyjny bank w Ukrainie, kontrolowany przez państwo. Jego działalność w obliczu rosyjskich ataków jest co prawda utrudniona, ale nie została przerwana. Wbrew nieprawdziwym informacjom, które niedawno pojawiły się w sieci, banki w Ukrainie wciąż działają.

Jak podaje Reuters, PrivatBank ostatnio zwrócił się z apelem do europejskich banków o użyczenie furgonetek pancernych służących do przewożenia banknotów. Ukraiński bank pilnie ich potrzebuje, aby zapewnić ciągłość dostaw gotówki do bankomatów.