Spółka rozwija infrastrukturę cyfrowych poświadczeń (certyfikaty, dyplomy, odznaczenia) w formule SaaS, w ramach której już niemal 800 tys. osób i firm przechowuje swoje cyfrowe certyfikaty, w tym Avon czy Stanford Medicine.

Startup Certifier otrzymuje 3 mln PLN od inwestorów

Certifier to rozwiązanie, oparte na interfejsach programowania aplikacji (API), umożliwiające zarządzanie cyfrowymi poświadczeniami. System jest już wykorzystywany przez uczelnie wyższe, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz instytucje prowadzące edukację online i konferencje.

Do tej pory niemal 800 tys. osób otrzymało cyfrowe odznaki w ramach platformy, a 82% odbiorców aktywnie zarządzało swoimi dokumentami, w tym udostępniło je w mediach społecznościowych, pobrało, odnowiło, czy otrzymało duplikaty językowe certyfikatów.

W dwa lata od startu działalności Certifier, założony przez Sergeya Butko oraz Vlada Turaka, pozyskał ponad 400 międzynarodowych klientów. W tej grupie są m.in. Avon, Stanford Medicine, University of Illinois, Oxford School District, czy Salesforce.

Certifier pozwala firmom obsługiwać wszystkie etapy procesu certyfikacji, takie jak m.in. tworzenie dokumentów, zarządzanie procesem, dystrybucja, analiza oraz hosting utworzonych dokumentów. W odróżnieniu od konkurencji, polski startup rozwój usługi opiera na bezkontaktowej sprzedaży i budowie twz. “network-effect”. Dedykuje swoje oprogramowanie małym i średnim przedsiębiorstwom, nie ograniczając się tylko do dużych korporacji.

To nie pierwszy projekt ukraińskich founderów polskiej spółki. Vlad Turak, przed startem Certifier założył jeden z najpopularniejszych portali edukacyjnych na Ukrainie dla uczniów, generujący ponad 1 mln odwiedzających miesięcznie. Z kolei Sergey Butko był współzałożycielem i CMO startupu CallPage, który zebrał 4,5 mln USD finansowania i w 2021 r. został przejęty przez spółkę technologiczną Saas Labs z USA.