Na czym polega wyjątkowość Alior Pay? Usługa obejmuje zrealizowane już transakcje bezgotówkowe np.: płatności kartą, BLIKIEM, wykonane nie tylko w sklepach internetowych, ale również w sklepach stacjonarnych. Ponadto, odroczyć można również zlecenia stale lub przelewy np. za prąd czy telefon oraz wypłaty gotówki z bankomatów.

Alior Pay – nowa usługa BNPL od Alior Banku

Uruchomienie Alior Pay odbywa się poprzez aplikację mobilną Alior Mobile i ma trwać kilka minut. Po zaksięgowaniu transakcji na koncie osobistym, klient otrzymuje informację o możliwości skorzystania z tej usługi. Podczas odraczania pierwszej transakcji należy zawrzeć umowę o limit kredytowy Alior Pay, który wynosi maksymalnie 3000 zł. Po zawarciu umowy klient będzie miał dostęp do listy transakcji możliwych do odroczenia.

Warunkiem skorzystania z usługi BNPL jest m.in. posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oraz aplikacji mobilnej Alior Mobile. Alior Pay będzie sukcesywnie udostępniany coraz większemu gronu klientów. Posiadając przyznany przez bank limit kredytowy Alior Pay, klienci mogą odroczyć transakcję wykonaną na swoim koncie na 30 dni za darmo i drugi raz wydać te same pieniądze – czytamy w komunikacie.

Dzięki automatycznej spłacie transakcji odroczonej z konta osobistego, klient nie musi pamiętać o terminach spłat. Jeżeli na koncie osobistym zabraknie środków na spłatę, to 31. dnia transakcja automatycznie zostanie rozłożona na 11 rat, przy czym ta opcja wiąże się z kosztami (w tym przypadku RRSO wyniesie 25,05 proc.).