Fintech Summit Poland 2023 złożony był z dwóch części: dziewiątej edycji Fintech Brunch oraz Gali Fintech Awards. Byliśmy świadkami interesujących prelekcji, burzliwych dyskusji oraz mamy nadzieję owocnego networkingu. Zapraszamy na relację z wieczornej Gali.

Jeśli chcecie poznać wszystkich nominowanych do tegorocznych Fintech Awards, to ich listę znajdziecie w podlinkowanym artykule.

Gala Fintech Awards 2022 – jak przyznawano nagrody?

Nagrody były wręczane w 9 kategoriach: BankTech, InsurTech, LendingTech, PayTech, SoftTech, MedTech, ImpactTech, PropTech oraz e-commerce. Wyróżnienia były przyznawane przez Radę Programową Fintech Summit Poland 2023 by Fintek.pl. W składzie Rady znalazło się ponad 30 ekspertów i praktyków rynku. Nad procesem wyboru zwycięzców czuwała kancelaria Raczyński, Skalski & Partners, która była obecna na dwóch posiedzeniach Rady.

Po raz kolejny przyznano także wyróżnienia specjalne od redakcji oraz nagrodę o nazwie „Wybór czytelników Fintek.pl”. Redakcja wskazała pięć tegorocznych wdrożeń, o których najchętniej czytano na łamach serwisu od początku bieżącego roku. Następnie czytelnicy mogli głosować w specjalnym formularzu na firmę/projekt, która ich zdaniem powinna zostać nagrodzona.

Poznajcie zwycięzców Gali Fintech Awards 2023

W kategorii BankTech zwyciężył Bank Pocztowy, który został nagrodzony za karty biometryczne. Nagrodę odebrała Joanna Moskalik, dyrektorka departamentu produktów detalicznych i usług płatniczych w Banku Pocztowym. Z kolei w kategorii InsurTech nagrodę zdobyło LINK4 i Tractable za nową aplikację pozwalającą wycenić szkody. Wyróżnienie odebrał Marek Wasilewski, dyrektor pionu likwidacji szkód w LINK4.

Wealthon i Mastercard

Kolejna kategoria to LendingTech. W tym przypadku zwyciężyły firmy Wealthon i Mastercard, za aplikację Wealthon Wallet. Statuetkę odebrali przedstawiciele obu spółek, a głos zabrał między innymi Aleksander Majchrzak, prezes zarządu Wealthon. W kategorii PayTech wygrała spółka PayEye, za nową metodę płatności online. Wyróżnienie odebrał Radosław Dobrołęcki, chief commercial officer w PayEye.

Laureatem nagrody w kategorii SoftTech zostało Digital Fingerprints/Grupa BIK, za platformę biometrii behawioralnej. Nagrodę odebrała Agnieszka Szopa-Mazurkiewicz, prezeska Digital Fingerprints. Z kolei w kategorii ImpactTech kapituła wyróżniła BNP Paribas i Enverli za kalkulator śladu węglowego dla firm. Po statuetkę na scenę zaprosiliśmy Annę Link, dyrektorkę departamentu strategii i zarządzania bankowością MSP i korporacyjną w banku BNP Paribas, Gizelę Goraczyńską, menadżerkę ds. programów zrównoważonego rozwoju w banku BNP Paribas oraz Weronikę Czaplewską, co-founderkę Envirly.

BNP Paribas Envirly

W kategorii MedTech zwyciężył Nivalit, za za współpracę z UJ i wykorzystywanie AI do badań w psychiatrii. Nagrodę odebrał Konrad Komnata, CEO Nivalit. Zwycięzcą w dziedzinie PropTech został Morizon, który został doceniony za wykorzystanie AI w wyszukiwaniu ofert, odciążając agentów. Nagrodę odebrał Jarosław Święcicki, CEO Morizon. Z kolei w kategorii e-commerce Rada Programowa wyróżniła Żabkę Jush, za pierwszą dostawę dronem na polskim rynku q-commerce. Statuetkę odebrała Zuzanna Dębowska, CCO Lite e-Commerce.

Żabka Jush PayU

Wyróżnienia specjalne redakcji oraz wybór czytelników Fintek.pl

Pierwsze wyróżnienie specjalne redakcji Fintek.pl otrzymał VeloBank, za aktywny rozwój nowych produktów i technologii. Mowa tutaj zarówno o produktach z obszaru fintech, e-commerce, bancassurance oraz ESG. Nagrodę odebrała Agata Strzelecka, dyrektorka zarządzająca obszarem transformacji w VeloBanku.

VeloBank

Kolejne wyróżnienie specjalne redakcji przypadło spółce BIGDATABOX za Rentbase, pierwszą globalną platformę wymiany informacji dla branży najmu. Jej działania mają wpływ na bezpieczeństwo podmiotów wspierających segmenty rynku, takie jak banki, leasingi, czy towarzystwa ubezpieczeniowe. Statuetkę odebrała Barbara Serba, pełnomocniczka zarządu ds. relacji z partnerami Rentbase.

Rentbase

Redakcja Fintek.pl postanowiła wyróżnić także organizację Fintech Central Poland za najciekawszą i najbardziej inspirującą inicjatywę stworzenia otoczenia dla biznesu opartego o nowoczesne technologie z wykorzystaniem struktur Urzędu Miasta Łodzi. Nagrodę odebrał Adam Brzostowski, dyrektor biura rozwoju gospodarczego i współpracy międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łodzi.

Ostatnią wręczaną na Gali statuetką był „Wybór czytelników Fintek.pl”. Najwięcej głosów czytelników zdobyła spółka Zen.com, która została doceniona za udostępnienie kont z polskim numerem IBAN. Nagrodę odebrał Michał Bogusławski, CCO w Zen.com.