PragmaGO to dostawca usług embedded finance, wyspecjalizowany w finansowaniu segmentu B2B. Warto przypomnieć, że fintech odnotował w tym roku rekordowe półrocze z dynamiką wzrostu na poziomie ponad 60%. W portfolio produktów spółki najwyższe obroty wygenerował faktoring – 53% wzrostu rok do roku. Natomiast Teleroute to jedna z największych giełd transportowych w Europie.

PragmaGO nawiązuje współpracę z Teleroute

PragmaGO i Teleroute wprowadzają usługę finansowania faktur FastPayment dla przewoźników. Współpraca pomiędzy fintechem i giełdą transportową ma odpowiadać na problem długich terminów płatności na fakturach w branży transportowej. PragmaGO zapewnia, że FastPayment pozwala na otrzymanie zapłaty nawet do dwóch godzin.

Usługa FastPayment uwzględnia specyfikę przewoźników międzynarodowych, wykonujących kabotaż, którzy korzystają z giełd transportowych. W ramach FastPayment, przewoźnicy mogą finansować faktury wystawione zarówno wobec spedycji zarejestrowanych w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Usługa pozwala na rozliczenia w złotówkach i euro – czytamy w komunikacie.

– Dla PragmaGO nawiązanie współpracy z Teleroute (Alpega Group) to naturalna droga rozwoju. Jako doświadczony dostawca usług finansowania faktur dla branży TSL, mogliśmy spełnić oczekiwania jednej z największych europejskich giełd transportowych. Dzięki FastPayment, klienci giełdy Teleroute otrzymają płatność praktycznie od razu po wykonaniu transportu, co wpływa na efektywność ich pracy – mówi Danuta Czapeczko, CGO w PragmaGO.