Pierwsza edycja naszego  Fintech & e-commerce linking days 2022 była unikatowym pretekstem do integracji różnych środowisk w tym branży fintech, czy e-commersu. Całemu eventowi przewodziły tematyka nowości, trendów i wyzwań stojących przed światem finansów. W majowej edycji nie zabrakło także tematyki społecznej odpowiedzialności o czym zresztą w trakcie swoich wystąpień opowiadali przedstawiciele środowiska akademickiego.

Zrównoważone finanse to dzisiaj „must-have”

W trakcie majowej konferencji, której organizatorami był nasz portal, tematyka obejmowała szerokie spektrum współpracy między sektorami finansów i handlu online. W Łódzkim centrum Monopolis udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z profesor Moniką Marcinkowską, Kierownik Katedry Bankowości i Dyrektor Instytutu Finansów Uniwersytetu Łódzkiego.

Zrównoważone finanse są dzisiaj absolutną koniecznością. Pozwalają one przedsiębiorstwom i państwom wdrażać cele związane z agendą ONZ. Zarówno banki jak i firmy ubezpieczeniowe defacto wymuszają nieco na przedsiębiorstwach i swoich klientach działania społecznie odpowiedzialne. Z drugiej strony, na nich oddziałują ich inwestorzy, pracownicy oraz klienci. Ten samonapędzający się mechanizm bardzo mi się podoba. — powiedziała prof. Monika Marcinkowska.