3 marca AliorBank opublikował raport podsumowujący IV kwartał 2021. Alior Bank w ostatnich miesiącach ubiegłego roku wypracował 935 milionów zł przychodu i 99,6 mln złotych zysku netto. W tym okresie z aplikacji mobilnej banku skorzystało o 20% więcej klientów, a liczba wykonanych za jej pomocą przelewów wzrosła o 37%.

0% prowizji na działalność, inwestycje i cele ekologiczne

Alior Bank w ramach promocji obniżył swoją prowizję przygotowawczą od Bizneskredytu do zera. Brak opłat dotyczy pożyczek przeznaczonych na działalność bieżącą, inwestycyjną oraz cele ekologiczne. Kredyt jest udzielany na okres do 10 lat dla mikrofirm i do 6 lat dla małych firm. Promocja obowiązuje do końca kwietnia bieżącego roku.

Oferta obejmuje wysokie kwoty finansowania – do 1 mln zł dla mikrofirm i do 3 mln zł dla małych firm. Alior Bank ma także zapewnić szybki czas decyzji kredytowej – 20 minut na rozpatrzenie wniosku od momentu złożenia jego złożenia.

Co więcej, nie ma konieczności przedstawiania wkładu własnego czy też  zabezpieczeń materialnych.

Bizneskredyt ma pomóc w zielonej transformacji

Usługa Alior Banku pozwala zrealizować m.in. inwestycje ekologiczne. Chodzi tu o np. zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Kredyt można również przeznaczyć na specjalne materiały do ocieplenia ścian budynków, dachów, czy piwnicy wraz z wykonaniem prac budowalnych. Podobnie sprawa ma się z kotłem grzewczym, pompą ciepła, kolektorem słonecznym, czy grzejnikami.

Wysokość finansowania inwestycyjnego dla mikrofirm wynosi do 1 mln zł z możliwością spłaty przez 10 lat. Małe firmy mogą otrzymać na ten cel do 3 mln zł na 8 lat.

Z Bizneskredytu na cele inwestycyjne i ekologiczne w promocji mogą skorzystać nowi i dotychczasowi klienci biznesowi. Oferta finansowania bieżącej działalności bez prowizji przygotowawczej skierowana jest do przedsiębiorców, którzy założyli rachunek firmowy w Alior Banku w grudniu 2021 roku lub później i na dzień 30 listopada 2021 roku nie posiadali w Alior Banku żadnego produktu.