Najważniejszym czynnikiem przy wymianie walut jest ostateczny koszt, jaki ponosi użytkownik. Bez względu na to, czy dotyczy to transakcji kartą, wypłaty gotówki z bankomatów czy przelewów międzynarodowych – istotne staje się zminimalizowanie dodatkowych wydatków towarzyszących tym operacjom.

Aion oferuje transakcje po kursie międzybankowym

Najkorzystniejsze warunki zapewniają transakcje dokonywane po kursie międzybankowym – i na wprowadzenie takiej bezkosztowej usługi zdecydował się Aion Bank. Z oferty usunęliśmy całkowicie dodatkowe opłaty – w tym prowizje i dodatkowy spread. Usługa jest dostępna z poziomu aplikacji banku na smartfonie lub z przeglądarki internetowej po zalogowaniu na konto.

Polacy coraz częściej kupują za granicą

Ubiegłoroczny raport eCommerce Europe pokazał, że w 2020 roku w Polsce – na skutek pandemii i ograniczenia funkcjonowania sklepów stacjonarnych – odnotowano dynamiczny wzrost zainteresowania zakupami online (+31,4% r/r). E-commerce przyciągnął zarówno nowych klientów, jak i dostawców, którzy do tej pory nie byli obecni w tym obszarze. W efekcie Polacy coraz częściej korzystają już nie tylko z krajowych, ale też międzynarodowych portali, np. – Aliexpress, gdzie płatności są dokonywane w USD.

– Marże kursowe naliczane przez banki czy fintechy podczas przewalutowania mogą znacząco się różnić – bywają stałą opłatą cennikową i osiągają wysokość nawet kilku procent kwoty transakcji. Tworząc ofertę Aion Banku, skupiliśmy się na tym, by całkowicie wyeliminować dodatkowe opłaty – zamiast tego proponujemy klientom prostą kartę płatniczą, która automatycznie dokonuje transakcji walutowych po kursie międzybankowym. Jest to usługa dostępna bez limitów w ramach trzech planów abonamentowych, również w darmowym planie Light – mówi Filip Zola, Head of Card Payments w Vodeno, siostrzanej spółce Aion Banku.

Trzy plany – wiele możliwości

Użytkownicy mają do wyboru trzy plany: darmowy Light, Smart i All-Inclusive. Każdy z nich oferuje możliwość wymiany walut po kursie międzybankowym, bez prowizji i limitów. Dotyczy to przelewów bankowych, płatności kartą fizyczną i wirtualną oraz wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie za darmo w 150 walutach. Główny rachunek w Aion Banku jest prowadzony w PLN, a dodatkowe, również darmowe konta można założyć w 4 innych walutach: EUR, USD, CHF i GBP. Bank oferuje również wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN (od 1% do 1,5%) lub EUR (od 0,5% do 1%).

W promocji na start użytkownicy zakładający konto Light dostają darmowe wypłaty z bankomatów do końca września, a osoby wybierające wyższe plany Smart lub All-Inclusive – pierwszy miesiąc gratis.