Spośród produktów banku, szczególnym zainteresowaniem cieszą się konta oszczędnościowe, które w zależności od planu gwarantują od 1% do 1,5% PLN rocznie, z miesięczną kapitalizacją – czytamy w komunikacie.

Aion Bank z dobrymi wynikami po miesiącu działalności

– Wyniki po pierwszym miesiącu naszej działalności pokazują czego dzisiaj szukają Polacy. Oprócz wysokiego zainteresowania prawdziwie darmowym kontem, szczególnie cieszy nas suma kwot zebranych na rachunkach oszczędnościowych – ponad pół miliarda zł w depozytach. Zdobyliśmy zaufanie dzięki korzystnej ofercie i łatwości założenia rachunku w aplikacji mobilnej – mówi Karol Sadaj, Country Head Poland w Aion Banku.

Aion Bank oferuje trzy plany, w tym darmowe konto Light, w ramach którego klienci mogą korzystać z:

  • konta oszczędnościowe bez limitu środków, 1% w skali roku na kontach w PLN i 5% na kontach w EUR,
  • wymiany walut po kursie międzybankowym – bez prowizji i dodatkowego spreadu i limitów,
  • przelewy krajowe i zagraniczne,
  • konta walutowe w EUR, USD, GBP i CHF.

Aion Bank zaoferował też w pełni cyfrowe pożyczki gotówkowe do kwoty 90 tys. PLN z okresem spłaty wynoszącym maksymalnie 84 miesiące. Wypłata środków ma nastąpić nawet w 30 minut. Na tą ofertę de facto odpowiedział Revolut Bank, udostępniając pożyczki online do 100 tys. złotych.

Do debiutu w Polsce przygotowuje się także kolejny challenger bank – Raiffeisen Digital Bank, który nawiązał ostatnio współpracę z Blue Media w zakresie realizacji wpłat ekspresowych. Na początku fintech będzie udzielać pożyczek w wysokości do 100 tys. zł z maksymalnym okresem spłaty do 60 miesięcy.