Happy Pack, dzięki partnerstwu z Worldline, otrzyma terminalne SoftPos, za pośrednictwem których możliwe będzie pobieranie opłat za nadawanie i odbieranie przesyłek kurierskich. Aplikacja SoftPos będzie zainstalowana na smart mobile terminalu Sunmi V2S.

Worldline dostarczy Happy Pack terminale SoftPos

Urządzenie zastępuje komputer, skaner kodów, drukarkę i terminal płatniczy. Rozwiązanie zaproponowane w ramach partnerstwa Worldline i Happy Pack wprowadza wartość dodaną dla merchantów, którzy wykorzystując SoftPosa do transakcji bezgotówkowych, będą mogli powiększyć swój przychód o zysk z obierania i nadawania przesyłek – czytamy w komunikacie.

Happy Pack jest spółką dostarczającą oprogramowanie e-happy.pack automatyzujące proces dostarczania i odbioru przesyłek kurierskich w punktach współpracujących z nimi partnerów. Współpraca Happy Pack z Worldline ma na celu przede wszystkim dostarczanie korzyści w zakresie usług płatniczych w procesie nadawania i odbioru przesyłek kurierskich.

O nowej aplikacji od Worldline i polskiego fintechu SoftPos pisaliśmy już kilka tygodni temu. Główną nowością jest możliwość akceptacji płatności zbliżeniowych wymagających podania kodu PIN – czyli m.in. tych powyżej 100 PLN. Jedyne wymagania do instalacji oprogramowania to system Android 8.0 (lub wyższy), dostęp do Internetu oraz moduł NFC.