Okazuje się, że nie. Pierwsza w historii transakcja dokonana przy użyciu BTC dotyczyła właśnie zakupu pizzy. Kupującym był Laszlo Hanyecz, który za swoje danie zapłacił 10 tys. bitcoinów, co wtedy było równowartością około 80 zł.

Teraz kurs BTC wciąż idzie w górę, dlatego za przeciętną pizzę o wartości 25 zł zapłacimy około 0,003 bitcoiny. Obecnie kurs kryptowaluty waha się pomiędzy 9 a 10 tys. złotych, a chyba wszyscy już słyszeli o momencie, w którym wartość bitcoina przekroczyła wartość złota.

Czytaj także: Bitcoin w bankach? W Norwegii są na tak

Pyszne.pl i bitcoin

Pyszne.pl niedawno wprowadziło też płatności za pomocą Android Pay, dla użytkowników aplikacji mobilnej. Teraz natomiast serwis stał się pierwszym w Polsce, który daje możliwość płacenia za jedzenie dzięki kryptowalucie.

Po wybraniu opcji „płacę bitcoinem” zostajemy przekierowani na stronę pośrednika płatności Bitpay. Dzięki BTC możemy płacić w blisko 5 tys. restauracji na terenie kraju.

Po entuzjastycznym przyjęciu nowej funkcjonalności w Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii i Francji, zdecydowaliśmy się na udostępnienie płatności walutą internetową również polskim użytkownikom. Potrzebę taką zgłaszały nam regularnie przede wszystkim osoby młode, największą grupą byli gamerzy – komentuje Marta Czarnecka, Head of Marketing Poland międzynarodowej grupy Takeaway.com, właściciela Pyszne.pl.

– Użytkownicy coraz chętniej rozliczają się online. W 2016 roku aż 51% zamówień zostało opłaconych w ten sposób. – dodaje.

Kryptowaluty stają się coraz popularniejszym środkiem płatności. Niedawno na Fintek.pl pisaliśmy o klinice w Botswanie, która zaczęła honorować BTC. W zachodniej Europie, USA i Azji taka forma płatności za usługi zaczyna się pojawiać coraz częściej.

Czy w Polsce faktycznie bitcoin jest tak popularny? Zgodnie z badaniem Banku Millennium  „Pokolenie Millennium w świecie finansów i nowych technologii, na tle generacji X i Z”, o bitcoinach słyszało 36 proc. badanych, ale jedynie 4 proc. korzysta z tej kryptowaluty. Mimo wszystko postawienie tezy, że bitcoin staje się coraz częściej używany w Polsce nie będzie nadużyciem.