Cachet to insurtech działający w Estonii, na Łotwie oraz w Polsce. Firma oferuje ubezpieczenia w modelu pay-as-you-drive, kierowane głównie do taksówkarzy oraz kierowców Ubera, czy Bolta. Kierowcy płacą tylko wtedy, gdy faktycznie prowadzą pojazd.

PZU nawiązuje współpracę z insurtechem Cachet

PZU jest już drugim partnerem Cachet w Polsce. Wcześniej insurtech nawiązał współpracę z Allianz.

W komunikacie czytamy, że PZU i Cachet planują stworzenie innowacyjnych polis opartych o zaawansowane profile ryzyka odzwierciedlające indywidualne plany pracy użytkowników. Dzięki analizie i agregacji z różnych źródeł, Cachet jest w stanie tworzyć o wiele dokładniejszy profil ryzyka klienta, co pozwala na bardziej spersonalizowaną ofertę ubezpieczeniową.

– Czujemy się zaszczyceni tym, że tak duża i innowacyjna firma jak PZU, dostrzegła potencjał oferowany przez naszą technologię i zdecydowała się rozpocząć współpracę z Cachet. esteśmy przekonani, że dzięki wspólnym wysiłkom dostarczymy polskim klientom ofertę ubezpieczeń dostosowaną do tego gdzie i jak często podejmują pracę zarobkową – powiedział Mateusz Litewski, Dyrektor Generalny Cachet na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Według danych Komisji Europejskiej, już ponad 24 miliony europejczyków pracuje za pośrednictwem cyfrowych platform. W Estonii ponad 80% wszystkich kierowców świadczących usługi przewozu osób w niepełnym wymiarze godzin już korzysta z oferty ubezpieczeniowej Cachet. Firma planuje dalszy rozwój w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, w krajach skandynawskich i w Wielkiej Brytanii. Firma zamierza także oferować produkty dla innych segmentów ekonomii współdzielenia takich jak najem krótkoterminowy, oraz ochronę życia i zdrowia.