Cezary Kocik obejmie funkcję prezesa zarządu mBanku po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz po zakończeniu pełnienia funkcji przez obecnego prezesa – Cezarego Stypułkowskiego.

mBank powołuje nowego prezesa. Zostanie nim Cezary Kocik

Cezary Kocik od 2012 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. bankowości detalicznej. Od 2004 r. tworzy wraz z zespołem bankowości detalicznej mBanku kompleksową ofertę produktów i usług dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców i małych firm na 3 rynkach: polskim, czeskim i słowackim. Dodatkowo nadzoruje segment klientów private banking i wealth management, biuro maklerskie oraz TFI.

Z kolei Krzysztof Bratos jest kandydatem na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. bankowości detalicznej na miejsce Cezarego Kocika, warunkowo powołanego na stanowisko prezesa zarządu.

Krzysztof Bratos ma ponad 18-letnie doświadczenie w bankowości zdobyte w różnych globalnych instytucjach. W Grupie mBanku pracuje od 2015 roku. Od 2021 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego mBank S.A. odpowiedzialnego za bankowość prywatną, wealth management i dom maklerski.

Krzysztof Bratos zbudował swoje pierwsze 9 lat doświadczenia w bankowości poprzez prowadzenie złożonych programów transformacji w różnych wiodących instytucjach bankowych i inwestycyjnych z siedzibami w Londynie i Nowym Jorku (JP Morgan, Royal Bank of Scotland, Kleinwort Benson). Portfolio pracy obejmuje wiele międzynarodowych programów strategicznych i digitalizacyjnych, nowe inicjatywy biznesowe, a także projekty wzrostu organicznego i przejęć. W 2015 r. Bratos wrócił do Polski i rozpoczął pracę w Grupie mBanku. W ciągu 9 lat pracy w mBanku wraz ze swoimi zespołami pomógł zbudować wiodącą bankowość prywatną, największy detaliczny dom maklerski i jedną z najszybciej rozwijających się platform dystrybucji inwestycji detalicznych w Polsce.