Nowy produkt powstał po testach z rozwiązaniami w zakresie cyfrowej konsolidacji pożyczek. W lipcu 2023 roku bank wprowadził pierwszy dedykowany produkt tego rodzaju, pożyczkę konsolidacyjną do 50 000 zł, teraz rozszerza ten limit do 150 000 zł, zachowując w pełni cyfrowy proces, który nie wymaga od klienta składania żadnych dokumentów.

Cyfrowa konsolidacja pożyczek od Raiffeisen Digital Bank

Wnioskując o pożyczkę konsolidacyjną klienci Raiffeisen Digital Banku mają jednocześnie możliwość uzyskać dodatkowe środki, ponad wartość refinansowanych zobowiązań, do łącznej wartości 150 000 zł. Dzięki pożyczce konsolidacyjnej, którą można spłacać przez 120 miesięcy, klienci mają szansę na obniżenie miesięcznej raty i odciążenie swojego gospodarstwa domowego – wyjaśnia bank w komunikacie.

– Refinansowanie pożyczek odgrywa znaczącą rolę na polskim rynku. Według danych BIK w 2022 roku około 50% pożyczek udzielanych w skali roku przeznaczanych jest na refinansowanie innych zobowiązań. Polacy wykorzystują tę możliwość albo do obniżenia kosztów posiadanych zobowiązań, albo do obniżenia wysokości raty, aby pomóc w zarządzaniu domowym budżetem – mówi Kamil Niewiatowski, Country Manager na Polskę w Raiffeisen Digital Bank.

– Naszą pożyczkę konsolidacyjną stworzyliśmy w oparciu o te same zasady, co naszą ofertę pożyczki gotówkowej – proponujemy szybki i wygodny proces, w pełni cyfrowo, w aplikacji mobilnej, bez wychodzenia z domu – dodaje.