Dzięki tej współpracy klienci mogą na miejscu w sklepach Alsen sfinansować ratalnie swoje zakupy do kwoty 150 tysięcy złotych, a ich spłatę mogą rozłożyć na 120 miesięcy.

Finansowanie ratalne od Raiffeisen Digital Banku

Raiffeisen Digital Bank oferuje finansowanie ratalne bezpośrednio w sklepach – placówkach swoich partnerów handlowych. Skorzystanie z niego przez klienta nie wymaga ze strony sklepu i jego pracowników prawie żadnego zaangażowania, nie są oni na przykład odpowiedzialni za weryfikację tożsamości klienta, kiedy decyduje się on sfinansować swój zakup taką pożyczką.

To klienci sami przechodzą cały proces online, w aplikacji mobilnej RDB. Akceptację złożonego wniosku można otrzymać po 15 minutach. Współpraca między Raiffeisen Digital Bank a Alsen była możliwa dzięki wykorzystaniu platformy BIBIV Raty.

W październiku 2023 roku Raiffeisen Digital Bank wprowadził pożyczkę konsolidacyjną, dzięki której klienci mogą połączyć kilka zobowiązań w jedno, co umożliwia obniżenie miesięcznej raty. Pożyczki można refinansować do łącznej kwoty 150 000 zł, w aplikacji mobilnej, z decyzją kredytową w około 15 minut, bez prowizji.

Z kolei w połowie zeszłego roku RDB udostępnił na polskim rynku darmowe konta osobiste oraz konta oszczędnościowe. Rachunek bieżący jest wolny od opłat za prowadzenie konta, bank ma nie pobierać również prowizji za przelewy i transakcje walutowe.