Z danych PayU wynika, że wśród kupujących online już 23% wypróbowało płatność odroczoną BNPL, a 15% kupowało w internecie na raty – czytamy w komunikacie.

Ceneo.pl wprowadza raty 5×0% od PayU

5×0% to jedna z dwóch opcji ratalnych oferowanych przez PayU dostępnych dla kupujących na Ceneo.pl, dostępna jest w ramach usługi Kup Teraz i po wyborze opcji Raty 0%. W przypadku chęci skorzystania z rat na wyższą kwotę lub potrzeby rozłożenia należności na więcej rat, dostępne są raty z oprocentowaniem, które również obsługiwane są 100% online.

Z badania przeprowadzonego przez Ceneo.pl wynika, że zdaniem ponad połowy właścicieli e-sklepów dla klientów najważniejsza jest cena. Z kolei kupujący online deklarują, że porównując ceny podejmują bardziej przemyślane decyzje zakupowe. Rozkładając zakup na raty mogą oni wybrać bardziej atrakcyjne dla nich produkty bez obciążania domowego budżetu.

– Na Ceneo.pl można porównać ceny produktów oferowanych przez różne sklepy, a także nabyć je bezpośrednio na platformie w ramach jednego koszyka i jednej płatności, korzystając z usługi Kup Teraz. Raty 5×0% pomogą naszym klientom lepiej zarządzać portfelem oraz wybierać najlepsze oferty bez konieczności natychmiastowego uiszczenia należności. Złożenie wniosku kredytowego jest proste, umowę podpisuje się online za pomocą kodu z SMS – mówi Kamil Mońko, Product Owner w Ceneo.pl.

– PayU blisko współpracuje z Ceneo.pl od 2009 roku odpowiadając za obsługę płatności dla platformy zakupowej i konsekwentnie rozwijając zakres oferowanych form zapłaty za zakupy. Usługa 5×0%, która łączy w sobie cechy coraz popularniejszej wśród internautów płatności odroczonej oraz rat online jest kolejnym udogodnieniem dla użytkowników Ceneo.pl – mówi Tomasz Żołnierz, Head of Credit Business Development EMEA, PayU GPO.