Comfino działa jak wtyczka dla sklepów internetowych, po której zaimplementowaniu kupujący otrzymują dostęp do dedykowanych sposobów zapłaty za produkty lub usługi – płatności mobilnych, odroczonych płatności (BNPL) czy kredytów ratalnych.

Comfino wdraża raty od Banku Pekao

Współpraca z bankiem rozszerza możliwości finansowania zakupów oferowane e-sklepom przez Comfino.

Produktem udostępnianym przez Bank Pekao jest kredyt ratalny (raty 0% i raty odsetkowe) na kwotę od 300 do 20 000 zł. Wybierając rozwiązanie Banku Pekao klient może rozłożyć płatności do 60 rat oraz skorzystać z nawet trzymiesięcznego okresu karencji.

Decyzję kredytową można otrzymać każdego dnia i o każdej godzinie – dzięki automatyzacji procesu. Dodatkowo bank oferuje różne rodzaje wirtualnych metod weryfikacji tożsamości: logowanie do własnej bankowości, przelew weryfikujący czy wideoweryfikacja (przez selfie).

Obecnie z Comfino korzysta już ponad 500 e-sklepów, m.in. MKS Meble, Moderno Meble, Fumio.pl, ByBikes.pl czy platforma Kliniki.pl. Marketplace Comfino działa także stacjonarnie, na przykład w kilkudziesięciu salonach sieci DepilConcept. W zakresie finansowania zakupów Comfino współpracuje z bankami i fintechami – między innymi BLIKIEM, Twisto, Alior Bankiem, Santander Consumer Bankiem, czy InBankiem.