„Kupuj Teraz – zapłać później” to forma płatności za produkty, zakładająca odroczoną realizację należności do 30 dni. W komunikacie czytamy, że jeśli nie przekroczymy tego terminu, to nie ma pobieranej żadnej prowizji.

Odroczone płatności „Kupuj teraz – zapłać później” od AIQLabs

Limit, jaki może otrzymać klient, wynosi do 5 tys. PLN. Otrzymuje on także dostęp do indywidualnego panelu, gdzie może na bieżąco śledzić i kontrolować swoje wydatki oraz spłaty. Użytkownik ma do 30 dni na zwrot środków, a w razie potrzeby może odroczyć płatność o kolejne 30 dni za 5% wartości transakcji lub spłacić ją w trzech, sześciu lub dwunastu ratach.

– Dzięki współpracy, nasi partnerzy realnie zwiększają wartość swoich koszyków zakupowych, dlatego że to my pokrywamy transakcję, a klient nie angażuje własnych środków. Innym atutem jest zwiększenie konwersji. Klient chętniej i szybciej zdecyduje się na zakup, jeśli nie musi od razu uruchamiać własnych środków finansowych – mówi Michał Benzel, dyrektor ds. rozwoju w AIQLabs, właściciela marki “Kupuj Teraz – zapłać później”.

Z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia przy współpracy z fintechem Mokka wynika, że już niemal 60% Polaków zna rozwiązania BNPL, a 30% chciałoby z nich korzystać. Zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych z usługą BNPL regularnie płaci co 10 Polak.