Ponad pół miliona firm korzysta obecnie z rozwiązań oferowanych przez Revolut Buisness. Po udostępnieniu w Wielkiej Brytanii usług kadrowo-płacowych, Spend Management stanowi kolejny poszerzenie oferty Revolut Business. Docelowo, oferta banku ma skupić w jednym miejscu wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia biznesu. Wielkość firmy nie będzie mieć tu znaczenia.

Co zawiera nowa funkcja „Spend Management”?

Revolut rozszerzył w ubiegłym roku swoją ofertę o szereg produktów i usług takich jak płatności za pomocą QR kodów, czy transakcje typu pay-by-link. Dodatkowo pojawiła się także funkcja, która pozwalała robić zdjęcie paragonu, łączenie go w aplikacji z konkretnym wydatkiem oraz eksport całego pliku do rozliczenia. Jaki problem spróbowali więc rozwiązać tym razem?

„Spend Management” skupia się na zarządzaniu finansami na kartach firmowych. Jej celem jest umożliwianie użytkownikom nadzorowanie wydatków w czasie rzeczywistym oraz ograniczanie niepożądanych kosztów czy nieuzasadnionych wniosków o refundację.

Funkcja zapewnia także limity i transparentny proces wydatkowanych w zespole środków służbowych. Co więcej, Spend Management umożliwia również bezpłatne generowanie nielimitowanej liczby debetowych kart wirtualnych lub fizycznych.

Spend Management pozwala także na ścisłą kontrolę poziomu wydatków realizowanych z poszczególnych kart. Rozwiązanie działa w oparciu o takie parametry jak: stanowisko, przedział czasowy, czy indywidualne uprawnienia.

Nowa funkcja to także możliwość śledzenia i optymalizowania przepływów finansowych oraz wydatków realizowanych przez pracowników za pomocą fizycznych i wirtualnych kart firmowych. Na końcu całość spina jeden interfejs.