Sfinansowane ze zbiórki konkretne przedmioty trafią bezpośrednio do potrzebujących. Revolut udostępnił też w aplikacji nową funkcję o nazwie Collections, która grupuje partnerskie organizacje dobroczynne wokół wspólnego celu. Listę partnerów globalnej kampanii dla Ukrainy otwiera w aplikacji zbiórka z Siepomaga.

Partnerstwo dla Ukrainy

Revolut i Siepomaga, dzięki zapleczu technologicznemu i milionom użytkowników, prowadzą zbiórki i realizują cele pomocowe dla ofiar wojny w Ukrainie od pierwszych dni inwazji. Dziś globalny fintech i największy w Polsce charity tech łączą siły we wspólnym apelu o wsparcie dla potrzebujących w Ukrainie.

Klienci Revolut mogą przez sekcję Donations (Darowizny) w aplikacji przekazywać datki dla Fundacji Siepomaga. Dzięki nim kupione zostaną określone rzeczy z listy dla konkretnych potrzebujących. Następnie, zostaną przewiezione i dostarczone przez pracownika Siepomaga w Ukrainie bezpośrednio do odbiorców. Przebieg zakupów i dostaw będzie można śledzić online na facebooku Revolut i stronie kampanii w serwisie Siepomaga.

100% datków przekazywanych przez funkcję Donations w aplikacji Revolut trafia do partnerów dobroczynnych (Revolut nie pobiera żadnych opłat). Ponad 25 milionów klientów Revolut może przekazywać datki dosłownie 1 kliknięciem. Fundacja Siepomaga inwestuje z kolei we własne procesy zakupowe i zatrudnia pracownika w Ukrainie, dzięki któremu weryfikuje zgłoszenia potrzebujących i bezpośrednio dostarcza pomoc. N

a aktualizowanej liście potrzebnych przedmiotów, są m.in. apteczki, nosze, śpiwory zimowe, bielizna termiczna, piecyki przenośne (typu “koza”), powerbanki, zbiorniki na wodę, żywność, przybory do gotowania, paliwo, pilarki, przecinarki i hydranty p. pożarowe.

Darowizny z nową funkcją

W usłudze Darowizny (Donations), w aplikacji Revolut, pojawiła się właśnie kolejna funkcja o nazwie Collections. Jej zadaniem jest grupowanie partnerskich organizacji charytatywnych wokół konkretnej kampanii dobroczynnej. Testem nowej funkcji jest Apel dla Ukrainy, który rok po rozpoczęciu inwazji, przypomina o potrzebie kontynuacji pomocy – zwłaszcza dziś, gdy w wyniku ataków na infrastrukturę cywilną wiele osób traci dostawy ciepła, wody i prądu.

Siepomaga otwiera listę organizacji dobroczynnych, które są partnerami apelu i wspólnie z Revolut chcą pomóc Ukrainie przetrwać zimę. Są nimi też wieloletni partnerzy Revolut, Polski Czerwony Krzyż i Polska Akcja Humanitarna, a także UNHCR i Save the Children.