Funkcja Google Pay jest już dostępna dla klientów Revolut Junior w Europie (EEA) i Wielkiej Brytanii (UK), a niebawem także w USA, Singapurze i w Australii. Google Pay wymaga do logowania konta Google, w Polsce jest ono dostępne dla dzieci od 16 roku życia.

Google Pay już dostępne dla użytkowników Revolut Junior

Chcąc skorzystać z Google Pay, wystarczy zbliżyć telefon z systemem Android do terminala i dokonać bezstykowej transakcji.  Płatności można autoryzować z pomocą Face ID, Touch ID lub hasła telefonu. Warto przypomnieć, że od listopada posiadacze kont Revolut Junior mogą już płacić z wykorzystaniem Apple Pay.

Revolut Junior zaprojektowano z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 17 lat, aby nauczyły się przydatnych w życiu nawyków finansowych. Oferta fintechu dla dzieci obejmuje aplikację, konto, kartę i zestaw narzędzi do wspólnej rodzinnej nauki zarządzania pieniędzmi

Poza utworzeniem konta i zamówieniem karty aplikacja Revolut Junior oferuje funkcje pomocne w nauce budżetowania, oszczędzania i wydawania pieniędzy:

  • Kieszonkowe pozwala rodzicom ustawić zlecenie stałe i regularnie, automatycznie zasilać konto dziecka kieszonkowym w określonej kwocie.
  • Zadania umożliwiają rodzicom zdefiniowanie obowiązków i wyzwań, których dziecko może się podjąć, i przypisanie im finansowej nagrody. Gdy dziecko poradzi sobie z zadaniem, oznacza je jako zakończone, wtedy rodzic może aktywować nagrodę.
  • Cele to funkcja, która służy ustawianiu celów oszczędnościowych i pomaga dziecku odkładać pieniądze na wymarzone przedmioty, śledzić postęp w oszczędzaniu i świętować osiągnięte cele.