Klienci w Armenii, Mołdawii i Makau będą teraz mogli przesyłać pieniądze do innych krajów Revolut Lite, takich jak Chile, Azerbejdżan i Sri Lanka, a także innych krajów, w których Revolut jest dostępny z pełną ofertą produktów – Wielkiej Brytanii, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, USA, Japonii, Singapuru, Australii, Brazylii, a wkrótce także Indii, Nowej Zelandii i Meksyku.

Aplikacja Revolut Lite dostępna w kolejnych krajach

Relacje Polski z Mołdawią są nie tylko sportowe (wczorajszy blamaż w Kiszyniowie) czy handlowe – nad Wisłą mieszka i pracuje wiele osób z Mołdawii. Polska przyciąga pracowników (m.in. ułatwienia w aplikowaniu o wizę) z wielu kierunków, także Azji, Bliskiego Wschodu, Kaukazu i Afryki. Fintechowe aplikacje mogą im pomóc w sprawach finansowych.

Oprócz wysyłania pieniędzy za pośrednictwem bezpłatnej funkcji peer-to-peer, klienci mogą też korzystać z infrastruktury transferu pieniędzy Revolut, aby wysyłać i odbierać pieniądze na i z kont bankowych i kart innych niż Revolut za opłatą w wysokości 1% i odpowiednio 3% (z zastrzeżeniem minimalnej opłaty w wysokości 1 USD). Każda opłata za przelew jest wyświetlona w aplikacji, zanim klient zaakceptuje transfer, a dla przelewów międzynarodowych oferowany ma być atrakcyjny kurs wymiany.

Opłata 1% i 3% za przelewy z aplikacji Revolut Lite na konta bankowe i karty inne niż Revolut zostanie zniesiona do 31 lipca 2023 r. z okazji startu na trzech nowych rynkach.

Fintech planuje uruchomienie “lekkiej” wersji aplikacji w kolejnych krajach jeszcze w 2023 roku. Revolut Lite ma też otrzymać dodatkowe funkcje.