Revolut nie zwalnia tempa. Dopiero co uruchomił płatności odroczone – po premierze w Irlandii, dostęp do usługi ratalnej pod nazwą Pay Later otrzymali klienci w Polsce. Teraz fintech z litewską licencją bankową wchodzi na rynek pożyczek konsumenckich w Rumunii.

Revolut zaoferuje w Rumunii pożyczki

Rumuńscy klienci Revolut mogą ubiegać się o dodatkowe środki bezpośrednio w aplikacji. Fintech udziela kredytu w lokalnej walucie do kwoty 125 tys. RON, czyli około 25 500 euro. Proces wnioskowania trwa kilka minut, a umowa kredytowa podpisywana jest kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Przyznana kwota ma trafiać natychmiastowo na konto użytkownika.

Kredyt od Revolut udzielany jest ze stałą stopą procentową. Przy czym oprocentowanie waha się między 6,99% a 15,59%, w zależności od profilu klienta. Maksymalny okres spłaty wynosi 60 miesięcy. W aplikacji klient może ustalić dzień miesiąca, w którym będzie regularnie spłacać kredyt. Za jej pomocą może także dokonywać częściowych lub pełnych spłat.

Gabriela Simion, dyrektor generalny Revolut w Rumunii, zapewnia, że na koszt kredytu konsumenckiego od Revolut składają się jedynie naliczane odsetki. Nie ma opłat za udzielenie finansowania i wcześniejszą spłatę, a także innych ukrytych kosztów.

Na początek oferta pożyczki na rumuńskim rynku jest dostępna jedynie dla klientów Revolut posiadających historię kredytową, których dochody można zweryfikować online. Stopniowo dostęp do niej mają zyskiwać także inne kategorie klientów.

Rumunia to kolejny po Polsce, Litwie i Irlandii europejski rynek, na którym Revolut wprowadził ofertę kredytu konsumenckiego. Przypominamy, klienci nad Wisłą w aplikacji fintechu mogą wnioskować o kredyt w wysokości nawet 100 tys. złotych.