Staking w Revolut na razie obejmuje cztery wybrane tokeny: Ethereum, Cardano, Polkadot i Tezos. Nagrody wypłacane są w tokenach natywnych. Klienci mogą stakować tokeny ze swojego aktualnego portfolio lub kupić nowe z przeznaczeniem do stakowania. Wielkość nagród wynika z ilości stakowanych tokenów. Częstotliwość wypłat nagród, ich wielkość i minimalna ilość stakowanych tokenów określone są osobno dla każdej kryptowaluty. Klienci mogą osiągnąć w ten sposób stopę zwrotu na poziomie do 11,65% w skali roku.
Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut?
Klienci mogą zablokować odpowiednią liczbę tokenów do stakowania kilkoma kliknięciami. W zależności od tokena, mogą kontynuować staking i otrzymywać nagrody, lub odblokować środki w celu ich wydania, przelewu lub sprzedaży. Stakowane środki przechowywane są u zaufanych partnerów powierniczych – czytamy w komunikacie.
Staking (proof of stake) to forma uczestnictwa w sieci. Stakerzy odgrywają ważną rolę w mechanizmie, który zabezpiecza blockchain i pozwala na jego funkcjonowanie. Stakując, użytkownicy wspierają sieć w podobny sposób, w jaki robią to minerzy. Za zabezpieczanie blockchaina są wynagradzani.
Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami.
Klienci mogą kupować kryptowaluty od 1€ na kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów. Klienci Revolut mają do dyspozycji blisko 100 kryptowalut.