W Polsce Revolut poszukuje kandydatów wielu specjalizacji, jak np. analiza danych, projektowanie produktów, integracje biznesowe (API), kontrola finansowa, raportowanie finansowe, compliance, underwriting kredytowy, modelowanie ryzyka, performance marketing, sprzedaż i tworzenie oprogramowania.
Fintech Revolut stawia na polskich inżynierów
Polska to istotne zaplecze inżynieryjne Revolut. Pomysły, które powstają w naszym kraju są wdrażane w skali globalnej, w postaci innowacyjnych produktów i rozwiązań backendowych. Polacy zajmują wiele kluczowych ról w technologicznych strukturach firmy. Wśród nich są znani polscy informatycy, jak Andrzej Grzesik, principal backend engineer w Revolut czy Wojtek Ptak, head of engineering w Revolut Business.
Revolut zatrudnia w Polsce ponad 150 deweloperów i analityków danych. Główne obszary w jakich pracują to Java, iOS, Android i Web. Poszukiwane specjalizacje to także inżynier bezpieczeństwa, Python, Devops, Backend (Crypto). Miejsce zamieszkania nie gra roli, bo firma nie wymaga pracy z biura. Zgodnie ze strategią elastycznego zatrudnienia można pracować 100% zdalnie w kraju, a jeśli ktoś lubi podróże do 60 dni za granicą – czytamy w komunikacie.
W połowie maja Revolut zwiększył limit kredytowy do 150 tys. PLN. Dodatkowo fintech wydłużył maksymalny okres spłaty kredytu z 8 do 10 lat oraz podniósł oprocentowanie kont oszczędnościowych.
Brytyjski fintech przywrócił także polskie numery IBAN. Klienci stopniowo otrzymują zaproszenia, w aplikacji i mailem, do aktywowania polskich numerów kont. Zmiana ułatwi otrzymywanie lokalnych przelewów złotowych, w tym wynagrodzenia od pracodawcy na konto w Revolut. Polskie numery IBAN zapewnia Aion Bank.