Po zbudowaniu lokalnego zespołu – z Glauberem Motą, CEO (dawniej BTG Pactual) i Felipe Lachowskim, szefem strategii i operacji, Revolut udostępnia swoje usługi w Brazylii. Fintech chce zyskać dostęp do ważnego segmentu przelewów międzynarodowych do i z Brazylii, oraz bazy klientów, którzy już dziś mają chętnie korzystać z cyfrowych usług finansowych.

Fintech Revolut już dostępny w Brazylii

Konto Revolut w Brazylii oferuje możliwość wymiany walut i przelewy międzynarodowe w 27 walutach, a także kartę do płatności w 150 krajach. Brytyjski fintech wyróżnia się spośród lokalnych konkurentów w Brazylii, ponieważ oferują oni wymianę jedynie w dolarach lub euro, na różnych kontach, z transakcjami głównie w godzinach pracy. W przypadku Revoluta wymiana jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

– W Brazylii zainteresowanie aplikacją Revolut i cyfrowymi usługami bankowymi jest bardzo duże. Badania pokazują, że ponad 45% Brazylijczyków korzysta z kont cyfrowych jako konta podstawowego i używa już dziś ponad pięciu różnych aplikacji do zarządzania płatnościami, przelewami i inwestycjami – mówi Glauber Mota, CEO Revolut w Brazylii.

Suma, jaką Brazylijczycy wydali za granicą, wzrosła w 2022 roku ponad dwukrotnie i wyniosła 12 mld dolarów. Rośnie też zainteresowanie dostępem do aktywów cyfrowych. Obecnie ponad 10 mln osób w Brazylii handluje kryptowalutami.