Dzięki Trading Pro aktywni inwestorzy mogą skorzystać z obniżonych prowizji w wysokości 0,12% (prowizja obniżona z 0,25%) za każdą transakcję, która wykracza poza limit darmowych transakcji w poszczególnych planach Revolut, przy jednoczesnym braku opłaty minimalnej (inne opłaty mogą mieć zastosowanie).

Revolut udostępnia usługę Trading Pro

Trading Pro to również wyższe limity zleceń kupna lub sprzedaży akcji europejskich, akcji amerykańskich lub funduszy indeksowych ETF: z 10 tys. $ do 1,5 mln $ za pojedyncze zlecenie na akcjach amerykańskich oraz 1,5 mln € w przypadku akcji europejskich lub funduszy ETF (przy limicie 50 tys. akcji na jedną transakcję).

Do podejmowania decyzji inwestycyjnych w oparciu o dane, klienci Trading Pro mają do dyspozycji funkcje analityczne, wskaźniki i wykresy obrazujące efektywność, zrealizowane zyski i straty, alokację portfela i inne kluczowe parametry – czytamy w komunikacie Revolut.

Elementem usługi Trading Pro jest także desktopowy Terminal (dostępny na stronie trade.revolut.com), który pozwala inwestorom dostosowywać wygląd platformy tradingowej do własnych przyzwyczajeń, śledzić trendy rynkowe i wykonywać transakcje – wszystko na jednym ekranie.

Nowa subskrypcje Trading Pro jest dostępna dla klientów w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) w cenie 15 euro miesięcznie (pierwszy miesiąc testowy jest za darmo). Wyłącznie klienci, którzy mają już konto inwestycyjne w aplikacji Revolut, mogą zrobić jego upgrade do planu Trading Pro.

Ułatwienia dla inwestorów w aplikacji Revolut

Ponadto Revolut udostępnił wszystkim klientom wydłużone godziny handlu na amerykańskim parkiecie. Zamiast 6,5 godziny dziennie w trakcie trwania sesji, klienci Revolut mogą teraz handlować akcjami spółek z NYSE i Nasdaq 16 godzin dziennie. Pierwsze transakcje mogą zawierać zaraz po 10:00 rano (CET), a ostatnie tuż przed 2:00 rano (CET). W czasie wydłużonych godzin handlu możliwe są tylko zlecenia z limitem (typu LIMIT) i na całe akcje (bez akcji ułamkowych).

Firma przypomina, że handel w trakcie wydłużonych godzin związany jest z dodatkowym lub podwyższonym ryzykiem w porównaniu z handlem w regularnych godzinach sesji giełdowej. Klienci powinni zapoznać się z dokumentem opisującym ryzyko inwestycyjne, który dostępny jest na stronie Revolut, przed ewentualną decyzją o jakiejkolwiek inwestycji.