W sierpniu Revolut umożliwił pierwszym klientom w Polsce odraczanie płatności za pomocą usługi Pay Later. Pozwala ona rozłożyć koszt zakupów do 5 tys. zł na trzy miesięczne raty. Użytkownik otrzymuje limit indywidualny, w drodze oceny zdolności kredytowej. Revolut daje klientom swobodę decyzji co do metody aktywacji raty – aplikacja lub karta.

Z rat Pay Later można skorzystać u dowolnego sprzedawcy, który akceptuje płatności Revolut w sklepie stacjonarnym lub online. W przeciwieństwie do niektórych produktów BNPL dostępnych na rynku, sklep nie musi mieć zawartej umowy z Revolut.

Revolut udostępnia płatności odroczone wszystkim klientom w Polsce

Uprawnieni klienci mogą skorzystać z rat Pay Later przy zakupach opłaconych kartą Revolut, zarówno fizyczną jak i wirtualną. Usługa dostępna jest w e-commerce i w sklepach stacjonarnych, także z pomocą Apple Pay i Google Pay. Karta wirtualna Pay Later działa na podobnej zasadzie jak udostępniona wcześniej funkcja w aplikacji.

Jak skorzystać z usługi ratalnej od Revolut? Należy aktywować tryb Pay Later w aplikacji fintechu przed dokonaniem płatności. W przypadku wybrania wirtualnej karty Pay Later, kwota zakupu zostanie rozłożona na raty automatycznie. Status płatności i spłat można obserwować w sekcji „Karty” lub w sekcji „Pay Later”. Aby móc aplikować o limit, konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa, a także aktualnej wersji aplikacji Revolut (minimum 8.67).

W ramach usługi Pay Later pierwsza rata jest opłacana z góry w momencie płatności, a kolejne w drugim i w trzecim miesiącu. Opłata transakcyjna w wysokości 2,99% za każdy rozłożony na raty wydatek jest uiszczana przy okazji zwrotu drugiej i trzeciej raty. Raty Pay Later można spłacić wcześniej, bez ponoszenia za to dodatkowych opłat.

Dodatkowo Revolut uruchomił promocję dla nowych klientów Pay Later. Polega ona na zniesieniu opłaty za odroczenie płatności dokonanej w ciągu 30 dni od przyznania limitu. Dotyczy to płatności zarówno online, jak i w sklepach fizycznych. Z promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie miały nigdy wcześniej limitu Pay Later w Revolut.