Tym razem Alior szukał partnerów działających w obszarze zaawansowanej analizy danych, nowych kanałów dotarcia do klientów oraz budowania ich zaangażowania, a także bezpieczeństwa. Spośród 200 zgłoszeń nadesłanych z całego świata ostatecznie zaproszono do akceleratora 11 firm: Bags Off, BillTech, Bonusway, Domove, Enable:Banking, LogicAI, Luna, Mobiltek, Trustisto, Upswot, Zappy AI.

Alior Bank i PZU wybrały startupy do RBL_Start

W ramach programu zakwalifikowane firmy zbadają swoje pomysły na biznes wspólnie z ekspertami Alior Banku i PZU, głównego partnera RBL_Start. Przeprowadzą testy w laboratorium badawczym Alior Banku. W tym czasie zostaną także przeanalizowane kwestie bezpieczeństwa oraz zagadnienia legislacyjne, czyli czy dane rozwiązanie jest możliwe do wprowadzenia w aktualnym otoczeniu prawnym.

Wszyscy uczestnicy wezmą udział w trwającym 15 tygodni programie, w ramach którego będą brać udział w warsztatach i konsultacjach prowadzonych przez mentorów Alior Banku oraz partnerów RBL_Start: PZU, IBM, Linklaters oraz Mastercard i Microsoft.

Załóż darmowe konto internetowe w Alior Bank

RBL_Start to program, w którym startupy rozpoczynają współpracę z bankiem na ścieżce projektowej. Dzięki temu mają okazję uczestniczyć nie tylko w warsztatach, ale przede wszystkim w etapach związanych z budowaniem partnerstw w korporacji: badania z klientami, przygotowania business case’u czy analizy pod kątem bezpieczeństwa.

Uczestnicy RBL_Start mają także szansę uzyskać wsparcie finansowe dla prowadzonego przez siebie biznesu. Przykładem tego może być inwestycja RBL_VC w PayPo.  Startup w listopadzie 2018 pozyskał 4 mln zł poprzez sprzedaż 20% udziałów w spółce.

Efekty, które osiągną uczestnicy drugiej edycji akceleratora, poznamy w połowie listopada 2019 roku. Wtedy odbędzie się Demo Day, w trakcie którego uczestnicy wraz z mentorami zaprezentują swoje pomysły na współpracę z Alior Bankiem i PZU.