Rada nadzorcza Banku Pekao odwołała ze stanowiska prezesa Leszka Skibę oraz następujących członków zarządu: Jarosława Fuchsa, Jerzego Kwiecińskiego, Wojciecha Werochowskiego, Pawła Strączyńskiego oraz Piotra Zborowskiego. Na razie pracami zarządu ma kierować Robert Sochacki – maksymalnie przez trzy miesiące.

Bank Pekao szuka nowego prezesa

Teraz Bank Pekao poinformował o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu oraz członków zarządu. Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 16 maja do godziny 16. Rada nadzorcza banku szuka osób odpowiedzialnych za zarządzanie: ryzykiem, finansami, bankowością detaliczną i przedsiębiorstw, bankowością korporacyjną, IT i operacjami oraz bankowością prywatną i produktami inwestycyjnymi.

Jakie wymagania powinien spełniać kandydat na prezesa Banku Pekao? To między innymi 7 lat doświadczenia zawodowego, w tym 5 lat na stanowiskach kierowniczych i co najmniej 2 lat na stanowiskach kierowniczych w sektorze finansowym. Kandydować nie mogą osoby wchodzące w skład partii politycznych, czy zatrudnione przez partie polityczne. Prezesem Pekao nie zostaną także współpracownicy posłów lub senatorów. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

To kolejne zmiany w banku zarządzanym przez Skarb Państwa. Wcześniej do roszad doszło w PKO Banku Polskim. Nowym prezesem PKO BP został Szymon Midera, wcześniej związany z mBankiem i Bankiem Pocztowym.