PKO BP podaje, że z dniem 26 marca 2024 roku rada nadzorcza powołała Szymona Miderę na stanowisko wiceprezesa zarządu banku. Jednocześnie rada zdecydowała o powołaniu Midery na stanowisko prezesa zarządu. Obecnie pokieruje on pracami zarządu, do czasu otrzymania zgody KNF. W komunikacie czytamy też, że Midera zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej banku.

Szymon Midera nowym prezesem PKO BP

W połowie lutego pisaliśmy, że Szymon Midera został wyznaczony przez radę nadzorczą na osobę kierującą pracami PKO BP.

Ogłoszono też otwarty konkurs na prezesa i wiceprezesów spółki – na oba te stanowiska swój akces miało zgłosić aż dwustu kandydatów. Wczoraj największy polski bank poinformował, że nowym prezesem zostanie Szymon Midera.

Z kolei na wiceprezesów powołani zostali Krzysztof Dresler i Piotr Mazur – ich kadencja zacznie się 26 marca, podobnie jak ta Szymona Midery. Natomiast z dniem 1 lipca 2024 roku w skład zarządu wejdzie Ludmiła Falak-Cyniak. W komunikacie PKO BP wyjaśnia, że dodatkowo Maciej Cieślukowski oraz Marek Radzikowski zostaną oddelegowani z ramienia rady nadzorczej do pracy w zarządzie banku.

Kim jest nowy prezes PKO BP? Szymon Midera jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego i Advanced Management Programme w INSEAD w Fontainebleau. Ukończył również Executive MBA Program na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowany przy współpracy z Towson University oraz Robert H. Smith School of Business.

Przez osiem lat, do czerwca 2016 roku pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa zarządu Banku Pocztowego. Wcześniej, przez siedem lat, związany był z mBankiem. Zarządzał m.in. obszarem marketingu, sprzedaży w internecie i rozwoju biznesu.