Rok 2021 był rokiem dwucyfrowego wzrostu skali działalności Pekao Faktoring. Spółka obsłużyła wierzytelności klientów o wartości 73 mld zł.

Na marginesie warto wspomnieć, że Bank Pekao pracuje nad rozwiązaniem BNPL. Całkiem niedawno informowaliśmy, że wiceprezes banku Wojciech Werochowski, zdradził, że faktycznie ich zespoły pracują nad odroczonymi płatnościami, ale decyzja o ich wdrożeniu ma zapaść najwcześniej w przyszłym roku.

Rusza nowa usługa dla mikroprzedsiębiorców

Usługa umożliwia mniejszym biznesom dostęp do rozwiązań dotychczas zarezerwowanych głównie dla korporacji. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii zapewnia w kilkuminutowym procesie decyzyjnym, pozbawionym konieczności dostarczania formularzy oraz dokumentacji, otrzymanie limitu faktoringowego.

Nowy produkt Pekao oparty na zautomatyzowanym procesie on-line, a oferta jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb firmy. Z rozwiązania mogą korzystać nie tylko aktualni klienci Pekao, ale także mikroprzedsiębiorcy, którzy za swoje towary lub usługi wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności mogą skorzystać z Płynnościomatu Pekao Faktoring.

To rozwiązanie dla przedsiębiorców zmagających się z problemem nieterminowych płatności, które pozwala wypłacić zamrożone pieniądze. Z nowej oferty dla mikrofirm Płynnościomatu, z limitem nawet do 1,5 mln zł, może skorzystać mikroprzedsiębiorca prowadzący działalność przez co najmniej rok, który wystawia faktury z terminem płatności do 90 dni.