Simple.pl pomaga przedsiębiorcom pozyskać środki bez wychodzenia z domu – wykorzystując podstawowe dane firmy i algorytmy sztucznej inteligencji.

Simple.pl podpowie co robisz źle w finansach firmy

– Wiemy, jak trudne jest procesowanie kredytów w bankach. Przedsiębiorcy otrzymują decyzję negatywną bez uzasadnienia, nie wiedzą co poprawić. Chcemy edukować naszych klientów i Simple.pl to robi. W raporcie dajemy rekomendację, co można poprawić, aby otrzymać finansowanie – komentuje CEO Wealthon Aleksander Majchrzak.

Narzędzie używa szkolnego systemu oceniania (oceny 1-6), w celu wspierania i edukacji przedsiębiorców w zakresie ich firmowych finansów. Simple.pl daje również opcję wysłania wniosku do kilku instytucji finansowych i monitorowania jego statusu.

– Scoring kredytowy to najważniejszy czynnik świadczący o zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Dlatego im szybciej przedsiębiorca zacznie świadomie budować swoją rzetelność finansową, tym lepiej. Dobrze zacząć budować tę świadomość z Simple.pl. Analizujemy znacznie więcej danych niż dobrze znany BIK. Nasze narzędzie jest oparte na sztucznej inteligencji, uczy się, aby podpowiadać jak najlepsze rozwiązania – dodaje Aleksander Majchrzak.

Wealthon to polski fintech posiadający licencję małej instytucji płatniczej od KNF. Firma powstała w 2018 roku i stawia na technologie cyfrowe oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji.

W drugim półroczu 2021 roku Wealthon pozyskał dwóch prywatnych inwestorów, którzy wsparli fintech kwotą ponad 11 mln złotych. Spółka chce zamknąć 2021 rok z przychodami na poziomie 7 mln złotych i zyskiem ponad 2,5 mln PLN.