2022 rok dla InPostu zdaje się być bardzo dynamiczny. Nie dalej jak w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że polska firma wkracza na rynek hiszpański i portugalski. InPost przeprowadza tam teraz rebranding marki Mondial Relay oraz reklamuje jej nowy „look” we Francji i w krajach Beneluxu. Dziś jednak dobiegła nas wieść o tym, że pojawi się nowa wersja paczkomatu.

Appkomat potrzebuje jedynie aplikacji

Nowe paczkomaty są ponoć w pełni autonomiczne i całkowicie obsługiwane przez aplikację mobilną. Nie potrzeba wpisywać już kodów nadania ani numeru telefonu. Do obsługi całego urządzenia wystarczy aplikacja InPost Mobile, która na początku tego roku przekroczyła pułap 9 mln użytkowników.

Swoje paczki można odbierać, nadawać lub zwracać całkowicie zdalnie. W każdym przypadku skrytkę da się otworzyć za pomocą jednego kliknięcia. W razie czego, do naszej dyspozycji jest także krótka instrukcja obsługi Appkomatu. InPost umieścił ją pod każdym czytnikiem kodów oraz na dedykowanej stronie internetowej.

Nie jest to jednak jedyna zmiana jaką zdecydował się wprowadzić InPost. Nowy rodzaj maszyny charakteryzuje się także dużo mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Brak dużego ekranu i mniejsza ilość komponentów, pozwala znacznie zmniejszyć zużycie prądu podczas eksploatacji.

Dodatkowo, część z nowych maszyn ma zostać w przyszłości wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki. Umożliwi to sprawdzenie stanu powietrza w okolicy. Pierwsze Appkomaty InPost staną w Warszawie i Krakowie.