Pod koniec sierpnia Fundacja FinTech Poland oficjalnie zainaugurowała powstanie Ekosystemu FinTech Poland. To pierwsza tego typu inicjatywa nad Wisłą. Ma ona doprowadzić do stworzenia zorganizowanej społeczności uczestników rynku cyfrowych finansów w Polsce.

Potencjał Ekosystemu FinTech Poland

Paweł Widawski uchylił rąbka tajemnicy odnośnie Ekosystemu FinTech Poland. W ramach inicjatywy już wkrótce ruszą prace dwóch grup roboczych. Jedna skupi się na analizie unijnego rozporządzenia DORA. Z kolei druga zajmie się standardem relacji pomiędzy uczestnikami rynku walut wirtualnych a instytucjami finansowymi. Na horyzoncie jest także kolejny FinTech Poland Meetup – nowy format wydarzeń networkingowych.

Z rozmowy dowiadujemy się, że Ekosystem FinTech Poland celuje w osiągnięcie 100 członków w ciągu roku. Warto przypomnieć, że do inicjatywy dołączył już BNP Paribas Bank Polska, BLIK, Kontomatik, Mastercard, WOO Network i Zonda. Trwają rozmowy dotyczące przystąpienia do tego projektu kolejnych podmiotów. Zainteresowanie wyrażają różne strony rynku, w tym fintechy, dojrzałe organizacje, banki, firmy technologiczne, kancelarie prawny czy firmy konsultingowe.

W rozmowie poruszyliśmy też takie kwestie jak inne projekty rozwijane przez Fundację FinTech Poland, plany na najbliższą przyszłość oraz jakie znaczenie dla rozwoju rynku innowacji finansowych ma współpraca i budowanie ekosystemu. Nie zabrakło również wątków poświęconych nowym trendom w sektorze FinTech.

Z Pawłem Widawskim rozmawiał Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl. Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.