GO-leasing wprowadził na rynek platformę LeasinGOnlineoraz GObota 9 grudnia 2019 r., w przeddzień Światowego Dnia Bota.

Decyzja leasingowa w minutę

Mechanizm wprowadzonych przez GO-leasing narzędzi polega na tym, że o dowolnej porze zainteresowani wzięciem leasingu mogą poznać decyzję leasingową w niespełna minutę. Z narzędzia na raz może korzystać dowolna liczba klientów. Zarówno przez webową platformę LeasinGOnline, jak i przez GObota na Messengerze, klient w kilka sekund wyliczy ostateczną ratę leasingu, złoży wniosek online i przedstawi klientowi wstępną decyzję firmy leasingowej. Osoba, która otrzyma pozytywną decyzję, będzie mogła w ciągu 12 godzin podpisać umowę.

Za pomocą nowych narzędzi można wziąć w leasing dowolny przedmiot, od ekspresu do kawy, przez maszyny rolnicze, sprzęt medyczny, czy wyposażenie dla gastronomii po samochody, te popularne, jak i najbardziej luksusowe, tak nowe, jak i używane. W Polsce to właśnie samochody są najczęściej leasingowanym przedmiotem.

LeasinGOnlin eoraz GObot udzieli szybkiej decyzji leasingowej nawet na auto używane, które klienci sami wypatrzyli na rynku. Ponieważ na dobre używane auta często bywa wielu chętnych szybka decyzja leasingowa daje klientom pewność, że nikt nie sprzątnie im wypatrzonego samochodu sprzed nosa.

Milenialsi chcą odpowiedzi na „już”

Nowe narzędzia, a zwłaszcza GObot są także odpowiedzią na zmieniające się społeczeństwo, w którym decyzje zakupowe usług finansowych podejmowane są przez tzw. pokolenie milenialsów, dla których czas realizacji usługi jest kluczowy. Dziś tzw. lead response time, czyli średni czas odpowiedzi na pytanie zadane przez użytkownika za pomocą formularza kontaktowego, maila, czy przez telefon, nie może trwać dłużej niż kilka minut, aby w ogóle myśleć o docelowej transakcji.

Niebawem udostępnione zostaną kolejne funkcjonalności. Pojawi się opcja wsparcia klientów, którzy szukają auta czy jego finansowania w formule tzw. leasingu all inclusive, czyli coraz bardziej popularnego wynajmu długoterminowego. Klienci będą mogli też wkrótce obliczyć ratę kredytu, czy zakupić ubezpieczenie od szkody całkowitej GAP. Trwają też prace, by z rozwiązania GObota czy platformyLeasinGOnlinemogły też korzystać osoby fizyczne, czyli konsumenci.

GO-leasing, to sieć brokerów leasingu, która działa od blisko 7 lat na terenie Polski. Firma posiada 60 oddziałów w całej Polsce.